Maca bio 120 kapslí

Kód zboží: 1
Obrázek: 
Popis: 

Doplněk stravy, pro ženy i pro muže. který podporuje hormonální systém žen v menopauze (maca obsahuje fytoestrogeny),

pomáhá zachovat plodnost, podporuje přirozené libido, aktivitu a energii, přispívá k fyzickému a psychickému zdraví, vitalitě a vytrvalosti.

Pod tímto záhadným názvem se skrývá nenápadná rostlina, jejímž domovem je oblast dnešního Peru v Jižní Americe. Svými pozitivními účinky si vysloužila pojmenování ‘’jihoamerický žen-šen’’. V lidovém léčitelství se Maca používá již po staletí. Pro pocit síly a vytrvalosti z ní ho dokonce používali staří Inkové.

Maca je peruánská rostlina z čeledě brukvovitých, která je kultivována víc jak 2000 let. Roste výlučně v centrálních Andách mezi 4 000 a 4 500 metry nad mořem. Nadzemní část rostliny je malá a má plochý vzhled.

Zdá se, že tento tvar je výsledkem adaptačního procesu, aby bylo zabráněno vlivu silných andských větrů a jiných nepříznivých vlivů. Podzemní část, hypocotyl - kořen, je hlavní jedlou částí maky.

Maca se dokonale přizpůsobila náročným vegetačním podmínkám, díky čemuž zřejmě získala některé vlastnosti, které se pozitivně promítají do jejích účinků.

Maca je adaptogen, což je označení pro rostliny s vysokou schopností přizpůsobivosti. V rostlinné říši je výsledek takovýchto vlastností zpravidla obsah sekundárních metabolitů rostliny. Maca jich má několik, dokonce některé z nich se nevyskytují ani v jiných rostlinách (např. macaridine, macaeny, macamides). Sušené kořeny maky obsahují přibližně 10% bílkovin, 59% sacharidů, 2,2% lipidů a 8,5% vlákniny. 

Obsah dalších látek jako například kyseliny linolové, palmitové, olejové a některých minerálních láteknení z pohledu moderní vědy významný. Pravděpodobně však s ostatními látkami jako již zmiňované sekundární metabolity ale i jiné látky tvoří vyváženou soustavu nutrientů, které mají pozitivní vliv na člověka. Ten se průběžně projevoval skrz zkušenosti s používáním maky v lidovém léčitelství. Právě tyto praktické zkušenosti podnítili vysoký zájem o maku. Byly zpracovány studie in vivo, in vitro ale i klinické studie na lidech. Tyto výzkumy podnítili i obavy o bezpečnosti používání maky, které ale nebyly potvrzeny. Nebyly zaznamenány žádné rizikové dopady na užívání maky člověkem.

Naopak byly potvrzeny pozitivní vlivy na člověka a ty jasně zrcadlí příznačný název maky – ‘’jihoamerický řen-šen’’.

1 kapsle obsahuje 500 mg Lepidium peruvianum Chacón, rostlinná kapsle 90 mg

Návod k použití Kapsle zapijte dostatečným množstvím vody.

Doporučené dávkování: 2 kapsle 2 x denně Hmotnost 70,8 g

Země původu Peru Obsah 120 kapslí (po 590 mg)

 Ukládat mimo dosah dětí. Skladujte v teple a suchu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.  Není vhodný pro těhotné a kojící ženy.  Výrobek není k používání jako náhrada pestré stravy.  Není určeno dětem do 18 let.

Cena: 390 Kč

Doporučuji

Očista žlučových kamenů - zde

Vyšla kniha Léčba informací od aktorky Marie Vilánkové. Video k této publikaci zde

Knihu si můžete zakoupit u mě v obchůdku, nebo

Koupit knihu

Facebook Přírodní souznění